آپدیت ۸.۲۰ بازی Fortnite که انتشار آن به دو سه هفته‌ی پیش باز می‌گردد، سر و صدای زیادی بین بازی‌کننده‌های این بازی به وجود آورد. این آپدیت، یکی از قابلیت‌های جدید بازی را به طور کلی حذف کرد و بازی‌کننده‌های فورتنایت هم چند هفته‌ی گذشته را مشغول حمله به اپیک گیمز برای بازگرداندن این قابلیت بوده‌اند. اپیک گیمز بالاخره سکوت خود را شکسته است و درباره‌ی دلیل حذف مکانیک جدید فورتنایت توضیح داده است.

پیش از صحبت از بیانیه‌ی اپیک گیمز، بد نیست کمی درباره‌ی اتفاقات پیش‌آمده صحبت کنیم. دو سه ماه پیش بود که اپیک گیمز در قالب آپدیت ۷.۴۰ بازی فورتنایت، قابلیتی جدید به بازی اضافه کرد. بازی‌کننده‌ها به ازای هر بار کشتن طرف‌های مقابل خود، جوایزی دریافت می‌کردند. با توجه به میزان خط سلامتی افراد، هر بار کشتن پاداشی به اندازی ۵۰ جان یا ۵۰ زره داشت.

اخیرا و با آپدیت ۸.۲۰ بازی، اپیک گیمز این قابلیت را از بخش‌های اصلی بازی، یعنی بخش بتل رویال تک نفره، دو نفره و چهار نفره، حذف کرد.

بازی فورتنایت

حذف این مکانیک جدید بازی، سر و صدای گیمرها و بازی‌کننده‌های فورتنایت را در اینترنت در آورد. از تالارهای گفتگو خود اپیک گیمز گرفته تا شبکه‌های اجتماعی مختلفی مثل توییتر و رددیت، بازی‌کننده‌ها نارضایتی خودشان را نسبت به حذف این مکانیک اعلام کردند. بزرگترین استریمر بازی فورتنایت یعنی «نینجا» هم در قالب یک پیغام به گیمرها پیوست و اعلام کرد او هم از تصمیم اپیک در حذف مکانیک اعطای جان و زره به ازای هر کشتن، راضی نیست.

نهایتا دیروز و در قالب یک پست در وب‌سایت رسمی اپیک گیمز، این شرکت درباره‌ی دلایل حذف این مکانیک صحبت کرده است. اپیک گفته که دلیل اصلی حذف این مکانیک، تغییر استایل بازی‌کننده‌ها بود؛ طوری که بازی‌کننده‌ها بسیار خشن‌تر بازی می‌کردند.

بازی فورتنایت

اپیک در ابتدا گفته است که بخش رقابتی فورتنایت، یعنی حالت Arena، هنوز هم این مکانیک را دارد. با این حال، آن‌ها معتقدند که اکثر بازی‌کننده از مکانیک اضافه شده راضی نبوده‌اند:

«بیشتر بازی‌کننده‌ها پس از آپدیت با بازی کلنجار می‌رفتند؛ طوری که احساس می‌کردند شانس کمتری مقابل افراد ماهرتر با خط سلامتی و زره کامل داشتند. نهایتا، این مکانیک باعث شده بود تا بازی‌کننده‌های ماهر که ۱۰ درصد بازی‌کننده‌ها را تشکیل می‌دهند، بیشتر فورتنایت بازی کنند، در حالی که ۹۰ درصد مابقی از این موضوع راضی نبودند و کمتر بازی می‌کردند.

پس از مدتی، بازی‌کننده‌ها بخش‌های اصلی فورتنایت را کنار گذاشتند و گفتند که بازی برای‌شان بسیار سخت شده و سرگرم کننده نیست. کاهش بازی‌کننده‌ها و بازخوردی که نسبت به این موضوع دریافت کردیم، دلیل اصلی حذف مکانیک اعطای جان و سلامتی از بخش‌های اصلی بازی است.»

اپیک گیمز باز هم اضافه کرده است که بازی‌کننده‌هایی که از این قابلیت راضی بودند، در همه حال می‌توانند به بخش Arena بروند که هم مکانیک اعطای جان و زره به ازای هر کشتن را دارد و هم میزان حداکثر متریال‌هایی که می‌توانند کسب کنند، در آن جا بیشتر است.

منبع: کوتاکو

برچسب‌ها:
  • مدیریت
  • اردیبهشت 20, 1398
  • 3192 بازدید

یک دیدگاه برای “تعداد بازی‌کننده‌های فورتنایت، به خاطر آپدیت اخیر کاهش پیدا کرد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
Call Now Button